До Дня Європи

Дата: 13.05.2020 08:55

День Європи. Історія і традиції свята миру і єдності
 70 років тому міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував підписати декларацію про об'єднання промисловості Франції та Західної Німеччини для їх розвитку в майбутньому. Саме тому в Європейському Союзі свято також відомий як День Декларації Шумана. З цієї декларації почалося створення Європейського об'єднання вугілля і сталі, яке стало основою Європейського Союзу.
Свято День Європи разом з прапором, гімном і валютою є символом зміцнення єдності серед країн ЄС.
В цей день у багатьох країнах проводять святкові та освітні заходи про Європейський Союз. Велика частина заходів проходить в Бельгії, де знаходиться штаб-квартира ЄС.
Також в цей день на великих площах великих міст влаштовують концерти за участю відомих музикантів і пропонують спробувати автентичну їжу європейських країн.
В Україні на офіційному рівні День Європи відзначають в третю суботу травня. У 2020 році свято припадає на 16 травня.
Пропонуємо переглянути відео  та  інформаційні матеріали за посиланнями:
ЯК ВИНИК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ
ЯК ВЛАШТОВАНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ