Новини Пенсійного фонду

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

- Чи може колишній військовослужбовець, не пенсіонер, який є учасником бойових дій, отримати разову грошову допомогу до Дня незалежності України, якщо він не звернувся за ії виплатою до 24 серпня ?

10:15:49 23.08.2023

Види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Законом України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено такі види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання:

09:54:43 23.08.2023

Для отримання субсидії витрати на оплату комуналки мають перевищувати 15% доходу

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг призначають людям, які не можуть самостійно сплатити всю суму. Розмір виплат розраховують індивідуально для кожної сім’ї з огляду на її склад, сукупний дохід та розмір житлового приміщення. Проте для призначення субсидії витрати на житлово-комунальні послуги мають перевищувати в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

15:50:10 07.11.2022

Оприлюднено Закон України № 260-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», прийнятий 21 вересня 2022 року.

15:38:39 04.11.2022

Як підтвердити стаж для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній?

27 вересня ц.р. Кабінет Міністрів затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Постановою від 27.09.2022 №1058 Кабінет Міністрів України  вніс чергові зміни до власної постанови від 12.08.1993 №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній».

13:29:08 23.10.2022

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО Вже протягом тривалого часу не можу отримати пенсійне посвідчення. Що відбувається?

Як повідомила начальник Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Світлана Симанчук Постановою  Правління Пенсійного фонду України «Про порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії», зокрема, передбачається, що пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії.

10:38:48 12.08.2022

Пенсійне забезпечення учасників бойових дій

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

09:38:00 04.08.2022