Про діяльність закладів харчування та організацію протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках

Дата: 12.06.2020 16:11

Інформуємо, що постановою від 03.06.2020 № 435 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (із змінами) (далі- постанова № 392).

Згідно з пунктом 4 постанови № 392 послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, визначених цією постановою. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

У разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про скасування послаблення деяких протиепідемічних заходів виходячи з результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, з 05 червня 2020 року дозволяється діяльність закладів харчування, а саме, приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів, зокрема, дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше ніж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно.

Обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 04.06.2020 (протокол № 21) прийнято рішення, яким дозволено з 05.06.2020 районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам Ніжинської, Новгород-Сіверської, Прилуцької та Чернігівської міських рад, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад приймати у залежності від епідемічної ситуації (інцидентність) рішення щодо відновлення на території адміністративної одиниці, зокрема, стосовно діяльності закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання зазначених вище протиепідемічних заходів.

Зважаючи на викладене, прошу невідкладно інформувати керівників закладів громадського харчування, що провадять діяльність на підвідомчій території, стосовно Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України МОЗ В. Ляшка від 02.06.2020 № 32 (доступна за посиланням: https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/документи/Головний%20Санітарний%20лікар/Постанова%2032.pdf).

Одночасно направляємо для виконання постанову головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 № 34 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної  хвороби (COVID-19)» (доступна за посиланням: https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/документи/Головний%20Санітарний%20лікар/Постанова%2036.pdf).