Обережно, шахраї

Дата: 17.05.2024 16:01

Поліція Чернігівської області попереджає

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 36 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

Вчора до Чернігівського райуправління поліції звернувся 46-річний чоловік із заявою про шахрайські дії відносно нього.

Потерпілий повідомив правоохоронцям, що йому в мобільному додатку в одній з груп надійшло SMS-повідомлення про те, що відомий банк розпочинає виплати грошової допомоги від міжнародної організації. Претендентові на допомогу слід перейти за посиланням та авторизуватися. Перейшовши за посиланням, потерпілий обрав банк, в якому у нього була оформлена банківська картка, та ввів пароль від картки. Після цього чоловікові на телефон прийшло повідомлення про списання грошей у сумі майже 36 тисяч гривень, як сплату за послуги відомої соціальної мережі.

В розпачі потерпілий звернувся по допомогу до поліції.

За фактом заволодіння грошима потерпілого шляхом обману слідчий відкрив кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція Чернігівського району

#новини #поліціяЧернігівщини