Чернігівське відділення Чернігівського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» інформує!

Дата: 23.05.2024 11:43

Чернігівське відділення Чернігівського міськрайонного відділу                            ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» доводить до Вашого відома, що протягом минулого року зареєстровано 1 випадок захворювання на лептоспіроз серед дорослого населення.

Лептоспіроз – небезпечна зоонозна інфекційна хвороба (спільна для  тварин та людей) спричинена збудником бактерією Leptospira.  Лептоспіри потрапляють  у навколишнє середовище із сечею хворих тварин, або носіїв інфекції. Щури і мишоподібні гризуни можуть заражати  також харчові продукти.

Людина заражається лептоспірозом  при купанні в дрібних водоймах, ставках, озерах, під час рибної ловлі, під час догляду за хворими тваринами чи розбиранні їх туш, через недотримання правил особистої гігієни.

Джерелом інфекції є велика  рогота худоба , кози, вівці, коні, собаки, хутрові звірі, найбільшим резервуаром  лептоспірозу в природі є гризуни ( пацюки, миші, полівки, ондатри тощо). Захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більшість часу проводять біля водойм.

Щоб запобігти захворюванню лептоспірозом  рекомендуємо виконувати наступне:

1. Не допущення на харчові об’єкти, тваринницькі ферми та джерела водопостачання проникнення гризунів та систематичне проводення  дератизаційних заходів на  них.

2. Не вживати воду  з  неперевірених джерел та відкритих водоймищ, не  мити такою водою руки, обличчя, овочі, фрукти та  посуд.

3. Не купатися в потенційно заражених водоймах або відловлювати у них рибу.

4.Специфічна профілактика свійських тварин та домашніх улюбленців  полягає шляхом  проведення вакцинації від лептоспірозу .

5.Своєчасно проводити боротьбу з пацюками та мишами в домашньому господарстві,  що є запорукою вашого здоров’я  та здоров’я тварин.

6. Керівникам  господарств, ферм, власникам  тварин забезпечити проведення інструктажу обслуговуючого персоналу про заходи особистої гігієни при лептоспірозі.