Консультація для свідків домашнього насильства: як діяти

Дата: 31.05.2023 15:15

Важливо пам’ятати, що у домашньому насильстві завжди винен лише кривдник.

Інколи постраждалі просто не знають, що є законні механізми зупинити насильство. Що можна отримати реальну підтримку і допомогу.

Якщо ви стали свідком домашнього насильства чи знаєте, що воно відбувається із кимось із ваших знайомих — пояснюємо у картках, що можна вдіяти.

Як звернутися до системи БПД:

Однак іноді про те, що у певній сім’ї відбувається насильство, знають родичі, друзі чи сусіди. Якщо ви стали свідком домашнього насильства, у вас теж є можливість допомогти.

Якщо є загроза життю іншої людини, негайно викличте поліцію за номером 102. Ваш дзвінок може бути анонімним. Якщо діти стали свідками насильства або також постраждали, необхідно зателефонувати за номерами гарячих ліній: Національної дитячої гарячої лінії 0 800 500 225 та Національної гарячої лінії з протидії домашньому насильству 0 800 500 335 або короткий номер 116 123.

Якщо ви не знаєте, як краще діяти та допомогти близькій вам людині чи сусідам зверніться до системи безоплатної правової допомоги. Наші юристи проконсультують вас про подальші кроки.

Вчинення домашнього насильства є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність. Якщо домашнє насильство має тривалий та систематичний характер, то кривдника можна притягнути до кримінальної відповідальності.