Шеринг документів через ЦНАП!

Дата: 21.05.2024 12:46

Відділом ЦНАП Киїнської сільської ради впроваджено послуга Дія.QR, за допомогою якої можна здійснити шеринг документів.

Шеринг документів – це сервіс, що дозволяє надсилати електронні копії документів за допомогою Дії відразу на електронну адресу ЦНАПу. Ніякої мороки з ксероксами, сканерами чи фото фізичних документів на телефоні.

Кілька кліків у Дії – і копії відправлено. Дуже зручно, особливо якщо документ не з вами, а його копія потрібна саме зараз.

Документи в застосунку Дія — це цифрові аналоги паперових документів. Вони мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. Відповідно, копії цифрових документів — це підписані та зашифровані файли у форматі pdf з даними користувача, які формуються з даних державних реєстрів та надсилаються через застосунок Дія.

Переваги шерингу:

•  зручно (займає до 10 секунд);
  •  не треба робити паперові копії документа;
  •  Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт;
  •  безпечно (кожне використання цифрового документа відображатиметься у системі і не зможе бути використано повторно).

Для шерингу доступні в відділі «ЦНАП» Киїнської сільської ради такі види документів:

• біометричні паспорти: паспорт громадянина України (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • картка платника податків (РНОКПП).

Щоб поділитися копією е-паспорта, індифікаційного коду  необхідно:

• відкрити документ у застосунку «Дія»;
  • навести на QR –код для шерингу документів в «Дії», який знаходиться у адміністратора ЦНАП;
  • підтвердити запит для передачі даних.