У середньому українці отримали від ФССУ 5,2 тисячі гривень лікарняних

Дата: 10.11.2022 11:01

За підсумками трьох кварталів 2022 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування лікарняні по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими рідними та в разі самоізоляції від COVID-19 на понад 9 мільярдів гривень.

Допомоги нараховані Фондом для понад 1,7 мільйона застрахованих українців – у середньому для кожного з них призначено допомог на 5,2 тисячі гривень за кошти Фонду (у суму не включено оплату за перші п’ять днів непрацездатності, які фінансуються за кошти роботодавця).

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Нагадаємо, аби забезпечити прозорість діяльності Фонд соціального страхування України здійснює щоденне публічне інформування щодо напрямів і обсягів видатків. Слідкувати за станом оплати лікарняних українці можуть онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог, а також страхових виплат щодня оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.