Киїнська територіальна громада
Чернігівська область, Чернігівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Він сказав: «Мама, я тебе дуже прошу, спаси моїх дітей»

Дата: 25.07.2024 15:20
Кількість переглядів: 111

 

Алла Пархоменко: «Він сказав: «Мама, я тебе дуже прошу, спаси моїх дітей»

 

Ви знаєте, плани були дуже великі, з надією йти вперед. Планували дуже багато зробити і по будинку, сім’ю розширювати. Плани були такі життєві, радісні, але в одну мить все обірвалося. Ми не знали, що робити.

 

23-го лютого десь об 11-ій ночі мені подзвонив син. Так як він служить, не сказав нічого такого конкретного, але говорив, що щось відбувається. От коли вже в 04:20 пролунав дзвінок, бачу написано «Син», піднімаю слухавку, він каже: «Мама, зараз Марина з дітьми приїде до тебе». Ось отак я дізналася.

Мені здавалося, що час так довго тягнеться. Думаю: «Господи, ну де ж та Марина? Ну де ж та Марина з дітьми?» Вибігла на вулицю, мені чомусь завжди хочеться покинуть будинок, по вулиці там ходити, бігати...  Невістку я дочекалася, приїхали. 

Мені ще на роботу йти. Нам дали завдання рознести повістки по Павлівці. Десь до третьої години ми їх розносили, а потім як шандарахнуло. На цьому повістки перестали розносити. Тоді ми почули вибухи серйозні. Здавалося, що це десь уже поряд, але це десь там було в Рівнопіллі.

 

Загалом, я нарахувала, було 11 людей у нас в будинку. Мабуть, інтуїція у мене спрацювала перед війною. Взагалі, я запаслива людина. Закупила невеликий мішечок муки, цукру, солі. Дуже багато консервації було. Звичайно, картопля була, овочі були. Не хотілося готувати щось із їжі, але самі себе змушували

Коли в нас відключили газ, стало холоднувато, не було світла. Моя племінниця з чоловіком і сином від нас поїхали. 

Саме страшне було, коли бомбили Астру. Ночували ми в основному в підвалі, на день якось було не так страшно.

Дуже переживали за невістку. По-перше, я її розуміла, що вона переживає за чоловіка, який служить. Перестала їсти, ось тоді ми занепокоїлися. Варили узвар, заставляли її пити. Кажу: «Марина, ти розумієш, якщо в тебе зараз пропаде молоко, що ми будемо робити? От що ми будемо робити? Чим ми будемо кормити цю дитину маленьку? Чим? А нема нічого».

 

Рішення виїжджати приймалося дуже важко, дуже важко. Не хотіла ні невістка їхати, я не хотіла їхати, тому що тут залишалася моя дитина. Іноді він приїжджав до нас з позицій. Я розуміла, що він приїжджав прощатися. Коли сказав: «Мама, я тебе дуже прошу, спаси моїх дітей», ‒ тоді бабуся сіла за кермо і поїхала. Треба було вивозити дітей.

 

Проєкт «Колективна памʼять про війну на Чернігівщині» відбувається/здійснена за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.


Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь