Киїнська територіальна громада
Чернігівська область, Чернігівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вебінар: «Повернення та відновлення: Реінтеграція військових. Взаємодія військових, ВПО, тих, хто був в окупації та українців за кордоном»

Дата: 01.10.2024 16:26
Кількість переглядів: 65

Вебінар: «Повернення та відновлення: Реінтеграція військових. Взаємодія військових, ВПО, тих, хто був в окупації та українців за кордоном»

Фото без опису

26 вересня на платформі «Тимчасово окупованих та деокупованих громад» Всеукраїнської Асоціації ОТГ відбувся важливий вебінар, присвячений питанням реінтеграції військових, а також взаємодії внутрішньо переміщених осіб (ВПО), людей, що перебували в окупації, та українців, які повертаються з-за кордону.

Спікери та ключові теми вебінару

  • Наталія Гуменюк, директор Департаменту соціальної політики Міністерства у справах ветеранів України, зазначила, що наразі триває робота над проєктом Закону України «Про основні засади державної ветеранської політики». Цей законопроєкт передбачає нові підходи до реалізації ветеранської політики та враховує потреби людей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
  • Леся Дзюба, начальник відділу з питань координації та методологічного супроводу надання послуг у сфері соціального захисту Департаменту соціальної політики Міністерства у справах ветеранів України, детально розповіла про процес координації між державними органами, який спрямований на покращення умов для ветеранів на місцевому рівні.
  • Ірина Положешна, головний спеціаліст із регіональної взаємодії, висвітлила питання інтеграції військових до мирного життя на рівні громад, зокрема через розвиток регіональних програм.
  • Ольга Лакіда, в.о. начальника відділу психологічної підтримки, акцентувала увагу на наданні безкоштовної психологічної допомоги ветеранам та їхнім родинам.

Реінтеграція ветеранів є складним завданням для кожної громади, яке відіграє важливу роль у загальному процесі відновлення після війни. Цей процес не лише допомагає військовим повернутися до мирного життя, але й зміцнює соціальну згуртованість, сприяючи розвитку громади в умовах післявоєнного відродження. Успішна реінтеграція ветеранів потребує комплексного підходу, який охоплює соціальну, психологічну та економічну підтримку, а також тісну співпрацю між органами місцевого самоврядування, державними структурами та самими ветеранами. Це не лише виклик, але й можливість для громад стати сильнішими та більш згуртованими через підтримку тих, хто віддав себе заради безпеки країни.

У своїй доповіді Ірина Положешна акцентувала увагу на нових важливих нормативно-правових актах, зокрема, підкресливши такі ключові моменти

Згідно з Постановою КМУ від 02.08.2024 № 881 «Деякі питання забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя», фахівець із супроводу ветеранів включається до структури та штату комунальних бюджетних установ або закладів територіальних громад, які безпосередньо надають послуги ветеранам війни та демобілізованим особам.

Також зазначено, що відповідно до Постанови КМУ від 05.07.2024 № 779 затверджено порядок та умови надання у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, яким передбачено механізми надання у 2024 році субвенції.

Відповідно до Наказу Міністерства у справах ветеранів України від  09.04.2024 № 111 розроблено професійний стандарт «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Основною метою діяльності за професією відповідно до стандарту є надання ветеранам війни, демобілізованим особам та їхнім сім’ям послуг із підтримки переходу до цивільного життя, включаючи допомогу в отриманні соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг, оформлення документів та визначення пріоритетних потреб.

Протягом вебінару учасники активно задавали питання, які стосувалися конкретних аспектів впровадження програм підтримки ветеранів, оскільки тема є дуже актуальною, а в законодавстві нещодавно відбулося багато змін. Питання охоплювали такі ключові моменти, як:

  • Як громадам подати інформацію про вакансії фахівців у рамках програми «е-Ветеран»?
  • Чи потрібне повторне навчання фахівцям, які вже отримали сертифікати?
  • Чи будуть проводитися навчальні курси для нових фахівців із супроводу ветеранів?
  • Як громадам облаштувати робочі місця для фахівців у тимчасово окупованих або деокупованих територіях?
  • Чи можна вводити посаду фахівця в комунальні підприємства?
  • Яким чином можна врегулювати питання кількості фахівців для громади?
  • Як будуть фінансуватися посади фахівців із місцевих бюджетів?
  • Чи планується розширення спеціальностей, які можуть претендувати на посаду фахівця із супроводу ветеранів?

Представники Міністерства у справах ветеранів України надали вичерпні відповіді на всі ці та інші питання, що були поставлені учасниками вебінару.

Вебінар став важливою платформою для обміну досвідом і вирішення актуальних питань, пов’язаних із реінтеграцією ветеранів та наданням їм необхідної підтримки. Учасники наголосили на необхідності подальшого розвитку системи соціальної підтримки на місцевому та державному рівнях, а також на важливості співпраці між громадами та державними органами.

Відеозапис вебінару за посиланням


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь